یا صاحب الزمان(ع)

وبلاگ مذهبی -مهدویت-شیعی-معماری

الفبای مهدویت (موعود نامه)

ای نگـــــــــــار نازنین فاطمه (سلام الله علیها)

یادگـــــــــــــار آخرین فاطمه (سلام الله علیها)

رخ عیان کن مه جبین فاطمه (سلام الله علیها)

سم رب المهدی (عج) ... با اهدای سلام خدمت همه دوستداران مولای منتظران.

چند رو پیش داشتم فایلی از استاد دانشمند رو گوش می دادم. در مورد این که واقعا ما به عنوان یه بچه شیعه چقدر منتظر امام زمانمون هستیم !!!

واقعا درک کردم که چقدر در غفلتیم ...

واسه همین تصمیم گرفتم کتابی رو که  یکی از معتبرترین و جامع ترین کتاب های مهدویت می باشد و استاد حاج مهدی دانشمند نیز در سخنرانی های خود درباره حضرت مهدی (عج) توصیه می فرمایند، بهتون یادآوری کنم :

کتاب موعودنامه در قالب فرهنگ الفبای مهدویت، پیرامون موضوعات حضرت مهدی(عج)، غیبت، انتظار و ظهور، توسط آقای « مجتبی تونه ای » گردآوری شده است و به همت انتشارات « مشهور » به چاپ ششم رسید.
در بخش الف فهرست این فرهنگ الفبایی موضوعاتی از قبیل آثار انتظار، آرماگدون، آخرالزمان، آزمون غیبت، آداب ملاقات با امام زمان(عج)، آدینه و سایر موضوعات مربوط که با این حرف آغاز می شود، بررسی شده است.
نویسنده در ابتدای کتاب بیان می کند که به منظور استفاده عموم مردم و جوانان از مطالب این کتاب، ترجمه روایات به صورت مختصر بیان شده، اما در بخش پاورقی کتاب به منبع اصل روایت نیز اشاره شده است.
آقای تونه ای در بخشی از این کتاب آورده است: از آنجا که امامت یکی از نعمت های بزرگ الهی است، شناساندن نعمت حضرت ولی عصر(عج)، قدردانی از نعمت الهی را به دنبال دارد و جامعه قدردان از نعمت امامت، مرهون لطف حضرت حق قرار می گیرد.
این صاحب قلم در بیان آثار انتظار می نویسد: کسی که انتظار قیام مصلح جهانی را دارد، در حقیقت انتظار انقلاب و تحولی بس عظیم و وسیعی را دارد که یکی از اساسی ترین انقلاب های بشری در طول تاریخ بشر است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه دوم دی ۱۳۸۹ساعت ۱۳:۵ بعد از ظهر  توسط قطره ای از انتظار  |